Czytaj

Diamentowe ubezpieczenia

Wybierając polisę, warto zastanowić się, do czego tak naprawdę jest nam ona potrzebna. Jubilerzy powinni wybrać taką, która zagwarantuje im odszkodowanie na poziomie umożliwiającym kontynuowanie działalności w różnych sytuacjach losowych.

Najczęściej polisa zawiera ubezpieczenie od ognia, kradzieży z włamaniem i innych zdarzeń losowych, jak również ubezpieczenie budynku oraz środków obrotowych. Czy jednak to wystarczy, aby w przypadku wystąpienia szkody w posiadanym mieniu pokryć wszelkie koszty? Warto pamiętać, że w przypadku standardowych ubezpieczeń, przedmioty wykonane z metali szlachetnych są wyłączone z ochrony. Przedmioty te zawierają się w definicji wartości pieniężnych, które jako takie należy ubezpieczyć.

- Warto jednak zaznaczyć w rozmowach z zakładami ubezpieczeń, iż stanowią one dla nas środki obrotowe. Powinniśmy ponadto ubezpieczyć także pozostałe środki obrotowe, które nie są wykonane ze złota, srebra czy platyny czyli np. zegarki, bowiem często stanowią one znaczną wartość działalności sklepu – podkreśla Jarosław Oleksy, prezes zarządu Alea Broker.


Jubilerzy muszą przede wszystkim zwrócić uwagę czy zakres ubezpieczenia obejmuje kradzież z włamaniem, rabunek, dewastację. Branża jubilerska jest szczególnie narażona na tego rodzaju zdarzenia. Przy twardych negocjacjach, możliwe jest uzyskanie pewnego limitu na ubezpieczenie kradzieży zwykłej, tzn. bez śladów włamania – zachęca J. Oleksy.


Należy więc upewnić się, czy ubezpieczenie pokrywa zdarzenia, które bezpośrednio zagrażają danemu jubilerowi. Wśród elementów ubezpieczenia, które powinny zostać objęte ochroną należy wymienić ryzyko dewastacji, wandalizmu, stłuczenia szyb i innych elementów szklanych (np. gablot), kradzieży z włamaniem i rabunku.


Warto też pamiętać, że dla zakładów ubezpieczeń istotny przy ocenie ryzyka ubezpieczeniowego jest stan zabezpieczeń przeciwkradzieżowych i przeciwogniowych. Posiadanie alarmu lokalnego z powiadomieniem agencji ochrony, wzmocnionych szyb lub folii antywłamaniowych, czy też elektronicznego systemu wejść do sklepu, ma duże znaczenie dla oceny ryzyka, a co za tym idzie również dla wysokości składki ubezpieczeniowej.

FaceBookTwitterGoogleWindows LiveMySpaceWykop

Komentarze

  • henryk50

Napisane: 08-02-12 10:54

brylanty posiadają realną wartosć, która nie ulega wahaniom tak jak papiery wartościowe więc na czas kryzysu to najlepsza inwestycja w kamienie i metale szlachetne
Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników!
Diamenty są trendy

2011 był rokiem diamentów.

Diamentowy żyrandol

Rewelacyjna lokata kapitału?

Pendrive a biżuteria

Przegląd najciekawszych propozycji.

Muzykalny breloczek

Miniaturka rockowego głośnika mp3.

Buddha w Anglii

Kolekcja biżuterii trafi na rynek brytyjski.

Shopko i Pamida połączone!

Dwie największe sieci handlowe w USA połączone!

Kolory korali

Jaki to jest kolor ten koralowy?

Przymierzalnia wirtualnej...

Ciekawy program od Ice.com

Naszyjniki i diademy

Krótka historia naszyjnika.

Biżuteria na bieliźnie?

Niezwykły pomysł brytyjskiego projektanta.

Popularne artykuły

Walentynkowe koraliki

Chamilia dla Pań

Niebieskie kamienie na topie!

Trendy XXI wieku?

Galeria Biżubizarre w ELLE!

Wywiad z Elżbietą Myśliwiec.

Ostatnio dodane

Bransoletka gwiazdą teledysku

Biżuteria z wideoklipu robi furorę

Jubilerska wyszukiwarka

Znajdź swojego jubilera!

125 rocznica BJA

British Jewellers Association świętuje.

Copyright 2008-2011 © Dom Aukcyjny Jubiler24h